0918 227 808  (Po-Pia: 09:00-12:00 obed 13:00-16:00)

Zimné pneumatiky | symboly a označenia

23. sep'19

M+S

Toto označenie nevyžaduje žiadne testovanie a schvaľovanie. Pneumatiky sú špeciálne určené na blato a sneh (v zimných podmienkach), nemusia byť ale 100% zimné pneumatiky, pretože tento symbol je používaný aj pre vozidlá 4x4 a na celoročných pneumatikách, vrátane pneumatík pre americký trh. M+S je vyhlásenie výrobcu, že na výrobu boli použité materiály navrhnuté spôsobom, ktorý umožní pneumatikám lepšie vlastnosti na snehu a blate ako bežné pneumatiky.

Možné je i označenie MS, M.S a M-S

Alpské logo 3PMSF

Označenie vyžaduje testovanie a schválenie. Jedná sa o testovanie prevádzané v autentických vonkajších podmienkach. Testujú sa brzdné vlastnosti na snehu, priľnavosť. Ak pneumatika prejde úspešne testom priľnavosti na snehu, môže na svojej bočnici niesť alpské logo (3 vrcholky štítov so snehovou vločkou) Staré označenie M+S bude stále používané, ale samo o sebe neznamená, že by pneumatiky boli testované a schválené podľa najnovších noriem.

3pmsf

DSI + Snehová vločka

Indikátor jazdnej bezpečnosti (DSI) a symbol snehovej vločky, tzv. indikátor zimnej bezpečnosti (WSI). Tieto symboly majú na dezénoch zimné pneumatiky Nokian. Označujú jazdný komfort a bezpečnosť. Čísla na dezéne ukazujú ostávajúcu hĺbku drážok v milimetroch, ktoré postupne miznú úmerne s tým, ako sa dezén opotrebuje. Pre bezpečnú zimnú jazdu by hĺbka drážok mala byť minimálne 4mm. Symbol snehovej vločky zostáva viditeľný až do hĺbky 4mm. Ako náhle tento symbol zmizne, mali by ste zakúpiť nové zimné pneumatiky. Len tak budete mať zaistenú maximálnu bezpečnosť.

Dsi

Novinky emailom

Chcete byť informovaný o novom tovare v našom sortimente, najnovších akciách a ponukách, ktoré pre vás pripravíme?
Prihláste sa k ich odberu e-mailom.

Facebook AutoObuv.sk pneumatiky