0918 227 808  (Po-Pia: 09:00-12:00 obed 13:00-16:00)

Novinky Zima 2015 - Nokian

  Kategórie: Novinky,
16. sep'15

Vyberte si zimné pneumatiky na eshope Autoobuv.sk. Zima sa blíži a preto sa je potrebné pripraviť. Nenechajte sa prekvapiť prvým snehom a kúpte si  kvalitné pneumatiky. Pneumatiky Nokian - najväčší odborník na zimu v celosvetovom merítku.Tím AutoObuv.sk vysoko doporučuje zimné pneumatiky Nokian na základe dlhoročného predaja a perfektných ohlasov a recenzií od našich zákazníkov.

Zimné pneumatiky Nokian Tyres

Už viac ako 80 rokov vyrába Nokian Tyres pneumatiky úspešné v extrémnych zimných podmienkach. Zimné pneumatiky vyrobili ako prví na svete už v roku 1934. Pri každej zimnej pneumatike Nokian je možné vidieť a cítiť dlhoročné skúsenosti so severskými drsnými podmienkami. Vďaka nim sa po celú zimu môžete spoľahnúť na stropercentný výkon a jazdné vlastnosti Vašeho vozidla.

Celosvetovo prvá zimná pneumatika pre osobné vozidla bola vyrobená v roku 1936 a od tej doby sa nepretržite vyvíja a dosiahla najväčšie množstvo víťazstiev v testoch na celom svete. Meno dezénú tejto pneumatiky pre najnáročnejšie zimné podmienky predovšetkým v severských krajinách je Nokian Hakkapeliitta. Ikona Nokian.

Dnes už vývojovo novší dezén pre pneumatiky Hakkapeliitta 8 dosiahla na hrotovanej verzii na zľadovatelom Botnickom zálive rýchlosť 335,713km/h. Takáto priľnavosť a rýchlosť nebola nikdy predtým dosiahnuta a je to momentálne svetový rekord na ľade. Nokian vyvíja pneumatiky viac ako 80 rokov a po celý ten čas sú ciele viacmenej zhodné. Vyvíjať pneumatiky, ktoré sú spoľahlivé, bezpečné a zvládajú ťažké severské podmienky.

Nokian pneumatiky na auto

Pneumatiky a ich dezény pre nás - stredná Európa

Osobné vozidlá

  • Nokian WR D4 * NOVINKA                 
  • Nokian WR D3
  • Nokian WR A3
  • Nokian Hakkapeliitta R2

 Nokian osobne

 

SUV vozidlá

  • Nokian WR SUV 3
  • Nokian Hakkapeliitta R2 SUV

Úžitkové vozidlá

  • Nokian WR C3 * NOVINKA
  • Nokian Hakkapeliitta LT 2

 Suvdodavky

 

Novinky v kategórii pneumatiky zima 2015/2016

Nokian WR D4

Pre týchto pneu "zabudnite na predpoveď počasia". Celosvetovo prvá pneumatika pre osobné vozidlá s triedou priľnavosti na mokrej vozovke A. Vyberte si teraz u nás skvelé pneumatiky na zimu Nokian a z nich tento skvelý model.

Wrd4

Jedinečné inovácie zaručujú bezpečnú a vyváženú jazdu ako na mokrej tak aj na zasneženej ceste. Optimalizované lamelovanie dezénových blokov a zmes Nokian Twin Trac Silica zaisťujú vynikajúcu ovládateľnosť a efektívnu priľnavosť. Široká ponuka rozmerov od 14 do 20 palcov s indexami rýchlosti od Q (160km/h) do W (270km/h) pre športovú jazdu aj pre elektrické vozidla.Priľnavosť ako nikdy predtým na mokrom, suchom a zasneženom povrchu. Extrémne stabilná a vyvážená, efektívna ochrana proti aquaplaningu na vode a kašovitom snehu. Každý dezénový blok a každá lamela má presný tvar a funkciu, ktorá sa prejaví na vynikajúcej priľnavosti a ovládateľnosti pneumatiky.

Nokian zelen

Zmes Nokian Twin Trac Silica

Jedinečné rozmiestnenie častic zmesi, ktoré obsahujú prírodný kaučuk, siliku a repkový olej, zaručujú špičkové výkony na snehu a vynikajúcu priľnavosť na mkrou. Táto zmes s najvyspelejšími inováciami tiež zvyšuje jazdnú stabilitu a odolnosť voči opotrebeniu. Vďaka extrémne nízkemu válivému odporu má pneumatika nízku spotrebu paliva

Nokian silica

Stredové rebro pre presné reakcie. Stredovej časti behúňa pneumatiky dominuje silné a masívne rebro. Lamely pevného rebra v strede neprechádzajú cez jeho celú šírku, čím sa zvyšuje presnosť reakcií na pokyny riadenia a kontrolu vozidla.

 Rebro

Nokian WR D3 

Tieto pneumatiky by mohli dostať titul "Majster bezpečnosti a bezstarostného pôžitku z jazdy".

Wrd3

Pneumatiky Nokian WR D3

Pneu vhodné pre rodinné vozidla malej a strednej veľkosti ponúkajú prvotriednu priľnavosť a vynikajúcu ovládateľnosť v premenlivých stredoeurópskych zimných podmienkach. Šetrí palivo a je ohľaduplná k životnému prostrediu s nízkym válivým odporom.

D3pas

Technológia bočnice s tichým efektom zvyšuje jazdný komfort tak, že prerušuje všetok hluk a vibrácie, ktoré sa cez behúň prenášajú z jazdného povrchu.

Slushc

Ovládanie cez kašovitý sneh (slush Blower) chráni pred vznikom aquaplaningu na vode a snehu pretože zaručuje nepretržitý bezpečný kontakt s vozovkou i v náročných podmienkach.

Odpor

Cool Touch Design. Vďaka dezénu CTD má pneumatika nízky válivý odpor, čím šetrí životné prostredie a znižuje spotrebu paliva. Nokian WR D3 sa vo väčšine testov, časopisov a magazínov objavuje ako víťaz.

Test0

 

Pneumatiky Nokian WR A3

Ide o tzv. "vysokovýkonné pneumatiky", na ktorých si jazdu naozaj vychutnáte. Táto nehrotovaná pneumatika, špeciálne vyvinutá pre vysokovýkonné vozidlá, zaručuje presné a citlivé reakcie na pokyny riadenia i pri vysokých rýchlostiach.

Wra3

Pneumatiky Nokian WR A3

je spoľahlivá v premenlivých stredoeurópskych podmienkach a zaručuje príkladnú ovládateľnosť v extrémnych situáciách. Šetrí palivo a má nízky válivý odpor. Má rovnakú technológiu bočnice s tichým efektom, ktorá zvyšuje jazdný komfort tým, že prerušuje hluk a vibrácie ako WR D3.

Efekt

Guľaté jamky v drážkach, ktoré pripomínajú vzorku golfovej loptičky ochradzujú pneumatiku a zmenšujú odpor vzduchu, čím je pneumatika tichšia a najazdí viac kilometrov. Behúňová vrstva založená na nanobáze spresňuje reakcie pneumatiky a umožňuje kontrolu nad vozidlom aj v extrémnych situáciách. Pre silnejšie vozidlá strednej a vyššej triedy ju zvlášt doporučujú aj predajcovia AutoObuv.sk.

Nano

Pneumatiky Nokian Hakkapeliitta R2 

Pneumatiky, ktoré ponúkajú "severský komfort". Výkonnosť, ktorá víťazí v testoch a uspokojí šoférov požadujúcich absolutný jazdný komfort, úsporu na palive a technológiu, ktorá im pri tejto nehrotovanej pneumatike na zimu zaručí najväčšiu možnú bezpečnosť.

R2

Bezhrot

Koncept Nokian Cryo Crystal, mikroskopické častice v tvare mnohostranného kryštáľu, ktoré sú pridávané do zmesi siliky, zefektivňujú priľnavosť na ľade.

Drapy

Priľnavé drápy zvyšujú priľnavosť pneumatiky predovšetkým pri brzdení a rozjazde.

Drapy1

Pre ochranu proti aquaplaningu na kašovitom snehu boli na kritických miestach v oblasti ramien vyvinuté trojuholníkové drápy, ktoré sa zarezávajú do kašovitého snehu. Vo vyššie uvedených testoch bola Hakkapeliitta vždy víťaz a nepozná druhé miesto.

Pneu Nokian WR SUV 3

Vhodná pre náročné a premenlivé európske podmienky. Zaisťuje vynikajúcu ovládateľnosť na akomkoľvek jazdnom povrchu. Dezén WR SUV 3 je robustná, nehrotovaná pneumatika, ktorá zaručuje predvídateľné reakcie a bezpečnosť aj na hranici priľnavosti. Stabilita a ochrana pred aquaplaningom je pri Nokian samozrejmosťou.

Suv3

Inovacie

Špeciálny dezén pre vysokovýkonné SUV zaručuje jazdnú stabilitu na vode či kašovitom snehu. Profilové stabilizátory zaručujú jazdu pod kontrolou a snehové drápy priľnavosť tým, že sa plnou silou zarývajú do mäkkého snehu či iného terénu.

Nokian Hakkapeliitta R2 SUV

Najvyspelejšia technológia pri zimnej, nehrotovanej pneumatike pre SUV alebo "severský komfort a stabilita". Prvotriedna pneumatika pre náročných zaisťuje priľnavosť a jazdnú stabilitu v zimných podmienkach, nižší válivý odpor a úsporu paliva. R2 SUV rovnako ako R2 používa siliku s Cryo Crystal v zmesi, ktorá zefektivňuje priľnavosť na ľade. Drápy v dezéne zvyšujú priľnavosť pri brzdení a rozbiehaní na ľade a snehu, ktoré sa plnou silou zarezávajú do snehu.

R2suv

Pneu Nokian WR C3

pre úžitkové vozidlá zaručuje spoľahlivú priľnavosť v zimných podmienkach a komfort pneumatiky pre osobné vozidlá. Nová robustná pneumatika vyniká bezpečnosťou, odolnosťou a nízkym válivým odporom do mestskej premávky i terénu. Lamely kapsovitého typu odčerpávajú vodu z kontaktnej plochy a zaisťujú tak stabilný kontakt s vozovkou. Pneumatiky majú vynikajúcu odolnosť aj pri veľkom zaťažení.

Wrc3

C3

Špeciálny dezén, rebro zjednotené spolu so stredovou časťou symetrického dezénu, zaručuje jazdnú stabilitu a rovnomerné opotrebenie.

Nokian Hakkapeliitta LT2

Táto špeciálna robustná pneumatika pre náročné využitie vozidiel typu SUV a 4x4 prepojuje vynikajúcu priľnavosť, výnimočnú odolnosť a stabilnú, presnú ovládateľnosť v tých najnáročnejších podmienkach. Oceľový pás pneumatiky má o 60% viac oceli než pri pneumatikách pre osobné vozidlá.

Lt2

Hrot

Úzke aktivátory lamiel na behúni sú aktivováne širšími lamelami, čo udržuje stabilnú priľnavosť aj v rychle sa meniacich klimatických podmienkach. Technológia vzduchového drápu, hrot s efektom kotvy v kombinácii so vzduchom zaisťujú komfort a bezpečnosť na zľadovatelom a zasneženom, mokrom povrchu. Tím AutoObuv.sk vysoko doporučuje zimné pneumatiky Nokian na základe dlhoročného predaja a perfektných ohlasov a recenzií od našich zákazníkov.

Novinky emailom

Chcete byť informovaný o novom tovare v našom sortimente, najnovších akciách a ponukách, ktoré pre vás pripravíme?
Prihláste sa k ich odberu e-mailom.

Facebook AutoObuv.sk pneumatiky