0918 227 808  (Po-Pia: 09:00-12:00 obed 13:00-16:00)

Novinky 2016 letné pneumatiky

Tak ako každý rok Vám AutoObuv.sk prináša stručný prehľad noviniek na letnú sezónu.Vyberte si aj vďaka naším odporúčaniam tie naj letné pneumatiky. Výrobcovia v už pred zimou 2015 nezaháľali a testovali letné pneumatiky. Dlhšie bol predstavený nový dezén od Nokian iLine, eLine 2 s klasifikáciou AA, alebo celoročný Nokian WatherproofContinental - Conti Sport Contact 6, Dunlop nadviazal na úspešného predchodcu Sport Maxx RT 2, pravidelný úspešný vývojar Hankook predstavil Ventus Prime 3 K125 a fanúšikovia Michelinu budú zvedaví na Pilot Sport 4, v UHP pneumatikách nemôže chýbať ani Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 a GT Radial Sportactive. Nižšie si popíšeme dezény, o ktorých už máme informácie a boli predstavené.

Letné pneumatiky, novinky a koncepty pre letnú sezónu 2016

Pneumatiky na leto 2016Pneumatiky Nokian iLine

Letné pneumatiky Nokian iLine sú novinkou Fínskeho výrobcu na sezónu 2016. Jazdia ticho a bezpečne za každého letného počasia. Menším a stredne veľkým rodinným autám ponúkajú prvotriednu palivovú účinnosť a ekologickú jazdu. Pneumatiky zostávajú stabilné a spoľahlivé i v extrémnych podmienkach. Jedinečné Venturi drážky chránia pred rizikom aquaplaningu a borovicový olej pridaný do zmesi zvyšuje odolnosť pneumatiky. Venturi drážky sú špeciálne tvarované drážky umiestnené medzi jednotlivými dezénovými blokmi na ramenách, ktoré urýchľujú odvod vody.

Pneumatiky drážky

Rýchlosť prietoku vody sa zvyšuje v zúženom mieste, čím dochádza k efektívnemu odstraňovaniu vody z kontaktnej plochy. Nová celosiliková zmes zaručuje priľnavosť na mokrom povrchu a nízky valivý odpor pri všetkých teplotách. Už spomínaný borovicový olej zvyšuje odolnosť voči opotrebovaniu. Dezén s drážkami s tichým efektom v stenách priečnych rebier pripomínajú profil golfovej loptičky zvyšuje jazdný komfort.

Pneumatiky Nokian svojimi novinkami ešte nesklamal, a svoje čím viac obľúbené dezény inovuje najnovšími technológiami. Pripomeňme si výborný dezén Line alebo športovejší zLine. Necháme sa prekvapiť, pneumatiky vyzerajú viac než skvele. Severská spoločnosť je známa vynikajucími zimnými pneumatikami, ale napríklad Nokian zLine, ohodnotená ako tretia najlepšia UHP pneu je dôkaz, že Fíni vedia robiť aj kvalitné letné pneumatiky.

Základné pneumatiky

iLine sa zameriava predovšetkým na výkon na mokrej vozovke a spotrebu paliva, komfort a spoľahlivosť. Do kaučukovej zmesi pridal Nokian borovicový olej, ktorý maximalizuje životnosť pneumatiky. Široký výber veľkostí od 13 do 16 palcov sa výborne hodí pre vodičov, ktorí chcú zostať v bezpečí na dažďom navsiaknutej vozovke. K dispozícii sú s rýchlostným indexom T(190km/h) a H(210km/h).

Pneumatiky iLine budú v spoločnosti s veľmi obľúbeným dezénom Nokian Line, ktorý obsadil prvé miesta v porovnávacích testoch ADAC a Auto BIld, aj keď "viac zainteresovaní" vieme o čom sú testy, veľmi pozitívne recenzie a skúsenosti prinášali zákazníci, ktorí Nokian Line alebo zLine či SUV dezény zakúpili a otestovali na vlastých vozidlách bez nejakých novinárskych referencií, či Bruselských označení. Starostlivo navrhnutý asymetrický dezén tiež zlepšuje vlastnosti pri aquaplaningu. Leštené hlavné drážky ľahko a rýchlo odstraňujú vodu.

Molekuly grip a fuel pneumatiky

Lepší kilometrový výkon a nižšia hlučnosť

Nový iLine má nízky valivý odpor a dobrú odolnosť proti opotrebeniu vďaka niekoľkým technologickým novinkám. Silent Groove dizajn, zárezy na pozdĺžnych stenách rebier znižujú odpor vzduchu a spotrebu. Konštrukcia na stranách utlmuje vonkajší hluk cez priečne drážky. Kremičitá behúňová zmes je šikovná kombinácia bezpečnosti a ohľaduplnosti voči životnému prostrediu. Borovicový olej a obsah siliky zaručujú výbornú priľnavosť za mokra. Olej znižuje teplotu kaučukovej zmesi znížením trenia, spotrebuje menej paliva a minimalizuje škodlivé emisie.

Pneumatiky iLine majú DSI patentovaný indikátor bezpečnosti. Pripomenie Vám nebezpečenstvo aquaplaningu a ukáže Vám v akom stave sú pneumatiky. Symbol kvapky vody zmizne v okamihu, keď má pneumatika menej ako 4mm dezénu

More km a hluk

Pneumatiky Hankook Ventus Prime 3 K125

Letné pneumatiky Hankook K125 Ventus Prime 3 sú novinkou pre rok 2016. Dizajnovo vychádzajú z veľmi úspešného modelu Ventus S1 Evo2 K117 s dôrazom na parametre štítkovania, kde majú pneumatiky dosah na vode symbol A, čo je najvyššie hodnotenie. (klikni a zisti ako čítať štítky pneumatiky). Nové pneumatiky majú veľmi dobré jazdné vlastnosti na suchej, ale aj mokrej vozovke. Hankook ich testuje na svojej vlastnej testovacej trati, určenej pre testovanie na mokrom povrchu. Nízka hlučnosť a vysoká odolnosť voči aquaplaningu  poskytujú maximálne komfortnú jazdu s vysokým kilometrovým priebehom. Viac sa o novinke dozvieme počas sezóny. Pneumatiky sú už v predaji, naskladnené a ihneď dostupné.

Pneumatiky Hankook Ventus Prime 3 K125

Letné pneumatiky Hankook K125 Ventus Prime 3 a ich výhody

 • nástupca úspešného dezénu
 • najvyššie hodnotenie priľnavosti
 • špeciálna inovatívna zmes
 • nízka hlučnosť
 • dobre vyvážená

Pneumatiky Nokian eLine 2

Letné pneumatiky Nokian eLine 2 s klasifikačným štítkom AA zaručujú stredne veľkým vozidlám maximálny výkon vo všetkých klimatických podmienkach. V kategórii priľnavosti na mokrej vozovke a palivovej účinnosti spadá do najlepšej klasifikačnej triedy A. Na presné reakcie a optimálny komfort je možné sa spoľahnúť od prvého jarného dňa až do neskorej jesene. Jedinečná technológia Coanda Nokian Tyres urýchľuje odvod vody z kontaktnej plochy pneumatiky a efektívne chráni pred vznikom aquaplaningu. Dezénové bloky na vnútornom ramene pripomínajú svojim tvarom rampu, ktorá umožňuje odvádzať vodu zo spodných do priečnych drážok. Vynikajúca ochrana pred aquaplaningom je zachovaná i zo zvyšujúcim sa opotrebením behúňa.

Podpora blokov zaisťuje dobrú ovládateľnosť a nízku hlučnosť s rovnomerným opotrebením. Dezén s drážkami s tichým efektom zvyšujú jazdný komfort. Inovácie, ktoré znižujú vnútornú i vonkajšiu hlučnosť vozidla, znižujú tiež odpor vzduchu a ochladzujú povrch pneumatiky čím sú odolnejšie proti opotrebeniu. Trubkové drážky v oblasti ramien sú špeciálne prispôsobené na odtok vody. Z kontaktnej plochy medzi pneumatikou a vozovkou urýchľujú odtok vody z hlavných drážok do priečnych a tým maximalizujú priľnavosť pneumatiky.

Pneumatiky Nokian eLine 2

Letné pneumatiky Nokian eLine 2 a ich výhody

 • výborna na vode
 • najnovšie technológie
 • rovnomerné opotrebenie
 • veľmi tichá
 • trieda AA

Celoročné pneumatiky Nokian Weatherproof

Celoročné pneumatiky Nokian Weatherproof sú novinkou Fínskeho výrobcu pre sezónu 2016 pre európsky trh. Revolučné pneumatiky do každého počasia kombinujú spoľahlivú jazdnú bezpečnosť s jazdnou stabilitou a istým ovládaním behom jazdy na letných pneumatikách. Produktová rada Nokian Weatherproof ponúka prvotriednu bezpečnosť a trvanlivosť pre celoročné použitie. Všetky veľkosti dezénu majú symbol snehovej vločky, čo je certifikácia schválenia pre zimné použitie. Weatheproof je najväčší konkurent pre Michelin CrossClimate a vyrába sa aj s označením SUV.

Celoročné pneumatiky Nokian Weatherproof

Celoročné pneumatiky Nokian Weatherproof a ich výhody

 • lepšie na snehu ako top konkurencia
 • excelentná priľnavosť na mokrom povrchu
 • trvale vysoký výkon po celý rok
 • stabilná a komfortná

Pneumatiky Michelin Pilot Sport 4

Ďalšie zaujímavé letné pneumatiky sú Pilot Sport 4 od Michelinu. Mnoho ľudí, ktorí boli na pneumatiky Michelin zvyknutí, cítili pri Pilot Sport 3 sklamanie, pretože táto pneumatika nenahradila PS2 ale menej agresívnu a viac cestnú pneumatiku Pilot Exalto. Ozajstný nástupca PS2 bol fantastický Pilot Super Sport. S už spomínaným Pilot Sport 4, novinkou pre rok 2016 sa snaží Michelin získať povesť predchádzajúcich dezénov späť. Dezén Pilot Sport 4 bol navrhnutý na základe skúseností  Pilot Super Sport a s Formuly E sérii. To bude mať za následok oveľa väčší výkon ako Pilot sport 3 so stále dobrou životnosťou, silou na mokrej vozovke a pohodlnosti ako sme u Michelinu zvyknutí.

Technologické inovácie behúňa pochádzajú zo skúseností Michelinu v pretekaní, vrátane formuly E. Neustále sa prispôsobuje na ceste vďaka dynamickej architektúre a špeciálnym materiálom, technológii "Dynamic Response", ktorá sa skladá s hybridnej aramidovej výstuže, ktorá zaisťuje optimálne smerové riadenie. Extrémne odolné kevlarové ľahké vlákna sú päťkrát odolnejšie ako oceľ.

Odstredivá sila pri vysokých rýchlostiach je dokonale riadená a kontakt s vozovkou zostáva konštantný. Elastoméry, ktoré zlepšujú rozloženie oxidu kremičitého vrátane kaučukovej zmesi posilňujú svoju činnosť a zvyšujú brzdný výkon na mokrom povrchu. Hlboké pozdĺžne drážky efektívne a rýchlo odvádzajú vodu. Nová zmes Pilot Sport 4 zlepšuje životnosť a palivovú účinnosť. Tak uvidíme po lete či sa Pilot Sport vrátil tam kde bol so staršími PS1 a PS2.

Pneumatiky Michelin Pilot Sport 4Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3

Ultra High Performance (UHP) pneumatiky na trhu stále rastú a výrobcovia sú im čoraz viac naklonení. Goodyear v tomto segmente nesmie chýbať. Je to spôsobené rastom ponuky vozidiel v strednej a vyššej triede výkonných a luxusných automobilov, ktoré sú častejšie vybavené UHP pneumatikami. Na F1 Asymmetric 3 si dal výrobca obzvlášť záležať. Optimalizácia pneumatiky pre vynikajúcu bezpečnosť a výkon, rozvoj  trval inžinierom 36000 hodín, vrátane viac ako 5000 testov, 1200 testov na ceste a 3800 na piatich skúšobných miestach v piatich krajinách, ktoré pokrývajú celkom 330 000 km. Hlavným rysom je aktívne brzdenie, technológia, ktorá zvyšuje kontakt s povrchom a priľnavosť pri brzdení, čo umožňuje kratšiu brzdnú dráhu.

Nový Grip Booster  - lepiaca živica pre "lepkavosť" prináša lepšie jazdné vlastnosti na mokrých ale aj suchých vozovkách. Tým, že je konštrukcia zdokonalená, poskytuje ľahkú manipuláciu, zatáčanie, znižuje opotrebenie behúňa a spotrebu paliva. Silné stránky nástupcu F1 Asymmetric 2 sú kratšia brzdná dráha, lepšia ovládateľnosť na mokrom povrchu a extrémne nízky valivý odpor, ktorý víťazí medzi konkurenciou. Vysoký brzdný výkon ocenia hlavne vodiči silnejších vozidiel. Nový Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 bude k dispozícii v 41 veľkostiach od 17 po 20 palcov.

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3

Pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT 2

Tento dezén je zatiaľ iba v pláne, ale podľa zákulisných informácii nahradí do teraz extrémne výkonnú verziu RT a mal by byť ešte viac "športovo založený" ako pneumatiky F1 Asymmetric 3 čo znie viac než dobre. Necháme sa prekvapiť. RT je veľmi ľahká a so športovou zmesou aj veľmi pevná konštrukcia, ktorá by si zaslúžila prezývku lepidlo. Môže byť RT 2 ešte lepšia? Už je u nás v ponuke. Počkáme si :).

Pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT 2

Pneumatiky Continental Sport Contact 6

Ten, kto sa sem tam pozrie do testov si už na Continental zvykol, stále prvý, nikdy druhý a tak to bude aj v ďalších rokoch až kým sa nezmení "manažment" a "správni" ľudia na "správnych" miestach.... Preto je v našich novinkách ako posledná.  Nástupca starého známeho CSC5 je určený pre športové vozidlá. CSC sa tlačí smerom k segmentu Michelin Pilot Super Sport, a aj keď Conti nie je tak športovo založený, bude sa snažiť konkurovať. Osvedčený Sport Contact je OEM pneumatika pre novú Hondu Civic Type R, ktorá nedávno vytvorila rekord na trati Nurburgring.

Najväčšia kritika Continentalu padala na Sport Contact 5 a 5P pre nedostatok priľnavosti za mokra ale aj na brzdný výkon na suchej vozovke, alebo dokonca aj na úroveň komfortu. Zmes bola príliš mäkka a úprimne povedané, nešportová. Technici spoločnosti Continental tvrdo pracovali na riešení tohto problému, až navrhli dezén s "vyšším vektorovaním" , ktorý pomáha prenášať sily rovnomernejšie cez pneumatiku s cieľom zabezpečiť stabilné zatáčanie. Ku kostre pridal pás a konštrukcia má vyššiu stabilitu pri vysokej rýchlosti. Výsledkom je o 14% vyššia presnosť riadenia a o 11% lepšia manipulácia na suchej vozovke oproti Sport Contact 5.

V kombinácii so 7%-ným nižším opotrebením a nizšou hlučnosťou vyzerá byť CSC6 naozaj lepšou pneumatikou ako predchodca. Mudrejší budeme po sezóne, kedy dostaneme spätnú väzbu od šoférov, ktorí jazdia denne na vozidlách roznej triedy. Treba ale povedať, že Continental nerobí zlé pneumatiky, a až na Sport Contact 5, ktoré nejaké vzrušenie nepriniesli, boli takmer vždy medzi najlepšími. Pár neoficiálnych testovacích jazdcov portvrdilo u CSC 6 neuveriteľnú priľnavosť a rovnováhu, takže budú určite zaujímavé.

Pneumatiky Continental Sport Contact 6

Podeľte sa o skúsenosť a pridajte svoje hodnotenie pneumatiky na tejto stránke. Nájdete testy, novinky a reálne hodnotenia pneumatík od nás, šoférov. Veľa štastných kilometrov v letnej sezóne 2016 Vám praje tím AutoObuv.sk

Novinky emailom

Chcete byť informovaný o novom tovare v našom sortimente, najnovších akciách a ponukách, ktoré pre vás pripravíme?
Prihláste sa k ich odberu e-mailom.

Facebook AutoObuv.sk pneumatiky