0918 227 808  (Po-Pia: 09:00-12:00, 13:00-16:00)

Rozmer ET diskov

Pozrite si reálne vizuálne zobrazenie nových kolies s inou šírkou a iným ET oproti Vašim starým diskom v našej novej kalkulačke

6J / 15 / ET35 / 5x100 / 57,1

Popis

Špecifikácia

6

šírka disku v palcoch 6"

J

typ pätice (pre takmer všetky alu disky "J")

15

nominálny priemer príslušného disku v palcoch (1palec=25,4mm)

ET

ET (einpresstiefe = zális) v milimetroch, vzdialenosť dosadacej plochy disku od pomyselnej roviny deliacej šírku disku - alebo ako hlboko zapadne disk do blatníka (čím väčšia je hodnota ET, tým viac disk zapadne do stredu auta),  hodnota u väčšiny alu diskov pre európske autá sa pohybuje okolo 35mm

5

počet skrutiek (dier v ráfiku)

100

priemer roztečnej kružnice upevňovacích skrutiek

57,1

priemer centrovacieho otvoru (CB = center bore), je udávaný v mm a prakticky každý výrobca automobilov používa iný, v praxi to znamená, že disky síce môžu mať rovnakú rozteč, ale nemusia byť dobre vycentrované a vtedy auto vibruje, použitie jedného typu disku na viac značiek automobilov umožňujú centrovacie krúžky.

 

ET disku je veľmi dôležitý parameter pri kúpe. Odporúčame držať sa údajov z technického preukazu. Ak ste v ponuke nenašli správne ET z veľkého TP, poraďte sa s predávajúcim. Pri väčšine vozidiel je možné kombinovať iný rozmer ET. Údaje z technického preukazu vychádzajú z originál dielu, no každý disk je inak tvarovaný, preto v niektorých prípadoch je možné použiť rozdielne číslo et.

Správne ET a šírku disku si môžete vypočítať v našej špičkovej kalkulačke TU

 

UPOZORNENIE:

Pred nasadením pneumatiky na disk vyskúšajte ako disk pasuje na náboj auta. Zabránite tým komplikáciám pri prípadnej reklamácii a vrátení disku, ktoré nepasujú na Vaše auto (je jednoduchšie vrátiť disky bez nalepených závaží a taktiež disky na ktorých ešte nebola obutá žiadna pneumatika).

 

Novinky emailom

Chcete byť informovaný o novom tovare v našom sortimente, najnovších akciách a ponukách, ktoré pre vás pripravíme?
Prihláste sa k ich odberu e-mailom.

Facebook AutoObuv.sk pneumatiky