0918 227 808  (Po-Pia: 09:00-12:00, 13:00-16:00)

Letné pneumatiky Pirelli P-ZERO (PZ4) 245/40 R20 L.S. 99Y XL MFS PNCS elect

Cena: od 254,90
Cena bez DPH: od 212,42 €
Cena poštovného s DPH 3.5 €
Dostupnosť:Externý sklad
Externý sklad
Doručenie do 4 pracovných dní
254,90 €
Kód tovaru: ID12797919

Letné pneumatiky Pirelli Pzero PZ4 Luxury Saloon sú jedinečné pneumatiky s najvyššou výkonnosťou, ktorý kombinuje znalosti spoločnosti Pirelli získané z konkurenčného motoristického športu s alianciou spoločnosti Pirelli s najlepšími výrobcami automobilov, čím sa dokonale hodí k výkonu každého automobilu. P ZERO ™ (PZ4) má rad vyvinutý s najprestížnejšími výrobcami OEM, ktorý je schopný vyhovieť všetkým potrebám prispôsobenia z hľadiska veľkosti, technológie a sezónnosti.
Medzníkom vo vývoji rady Pirelli bola P ZERO ™ (PZ4) vybraná ako originálne vybavenie pre najvýkonnejšie a najvýkonnejšie modely na trhu. Jeho asymetrický dezén zlepšuje brzdný výkon a zlepšuje ovládateľnosť. Vynikajúce vo vlhkých podmienkach so zvýšenou bezpečnosťou v potenciálnych situáciách aquaplaningu. Jeho nová nanokompozitná zmes zaisťuje maximálnu priľnavosť a stabilitu.

Štrukturálna integrita pneumatiky zlepšuje odozvu riadenia, ktorá je nevyhnutná pri športovej jazde, a tiež zaisťuje rovnomerné opotrebenie dezénu. Špeciálne drážky v tvare „S“ v oblasti behúňa zaisťujú nižšiu hladinu hluku v kabíne a zvyšujú komfort vodiča.

Letné pneumatiky Pirelli P Zero Luxury Saloon a ich výhody

  • Nová technológia
  • vyvinuté s výrobcami
  • maximálna priľnavosť
  • originálna výbava OEM

História značky Pirelli

V roku 1872 v Talianskom meste Miláno založil mladý inžinier Giovanni Battista Pirelli spoločnosť G.B. Pirelli & Co, spoločnosť na výrobu gumových predmetov. Najväčší úspech ale dosialhla firma výrobou elektrických priemyslových a telegrafných káblov. Hlavne výroba káblov vyniesla Pirelli obrovské zisky. Spoločnosť sa v roku 1886 zaoberala aj pokládkami káblov na morskom dne červeného mora, alebo aj k Baleárskym ostrovom. V roku 1892 postihla Taliansko ekonomická kríza a továrni sa už nedarilo tak ako pred tým. O dva roky neskôr bola založená divízia výroby pneumatík, ktorá bola v tom období na obrovskom vzostupe, čo sa ukázalo ako veľmi dobré riešenie. V prvom desaťročí 20. storočia továreň vyrábala pneumatiky pre prvé autá. V roku 1914 si Pirelli patentovala pneumatiku určenú pre asfaltový povrch. Veľký úspech zaznamenala Pirelli na pôde motoršportu, kde v roku 1925 zvíťazila s Alfou Romeo Gastone Brilli Peri v Grand Prix Italia. V roku 1932 zomrel riaditeľ a zakladateľ spoločnosti a vedenie prevzali jeho synovia. Pirelli naďalej vyrába káble a je úspešná pri motoršporte. Vo vojne, spadla spoločnosť do rúk nemcom a začali sa sústreďovať na vojenský materiál. Výroba sa po vojne v 50.tych rokoch vrátila do normálu a začala s koaxiálnymi káblami pre televízory a telefony, zároveň sa pneumatiky Pirelli stávajú dodávateľom pre závody Formula 1 kedy v rovnakom období vznikol dezén Cinturato Radial. Rada Cinturato sa vyznačovala vysokým komfortom a bezpečnosťou so špičkovými vlastnosťami. V 80.tych rokoch Pirelli preniká i do výroby motocyklových pneumatík.  Vďaka akvizícii s nemeckým Metzelerom vyrába pneumatiky pre cestovné moto. V ďalších rokoch vzniká rada Pirelli Zero, ktoré poskytujú špičkový výkon pre silné autá a zároveň beží výroba pre nákladné automobily.

Technické parametre
Šírka245
Výška40
PriemerR20
SezónaLetné pneumatiky
Hmotnostný index99 (775kg)
Rýchlostný indexY
Druh pneumatikySnižující hluk uvnitř vozidla,
ZosílenieXL
Prilnavosť na mokrom povrchuA
Spotreba palivaB
Hlučnosť - typB
Hlučnosť pneumatiky70
Hmotnosť12.01
TypOsobné/SUV pneumatiky
EPREL1245313
EAN8019227424133
loader  Načítavam podobné produkty...

Novinky emailom

Chcete byť informovaný o novom tovare v našom sortimente, najnovších akciách a ponukách, ktoré pre vás pripravíme?
Prihláste sa k ich odberu e-mailom.

Facebook AutoObuv.sk pneumatiky