0918 227 808  (Po-Pia: 09:00-12:00 obed 13:00-16:00)

Letné pneumatiky Pirelli P-ZERO (PZ4) 225/45 R17 S.C. 94Y XL * MFS

Cena: od 96,34
Cena bez DPH: od 80,28 €
Cena poštovného s DPH 3 €
Dostupnosť:Skladom
Skladom u nás
Doručenie do 1 - 2 pracovných dní
98,60 €
Skladom v EU
Doručenie do 4 pracovných dní
96,34 €
Kód tovaru: ID12759500

Letné pneumatiky Pirelli Pzero PZ4 Luxury Saloon sú jedinečné pneumatiky s najvyššou výkonnosťou, ktorý kombinuje znalosti spoločnosti Pirelli získané z konkurenčného motoristického športu s alianciou spoločnosti Pirelli s najlepšími výrobcami automobilov, čím sa dokonale hodí k výkonu každého automobilu. P ZERO ™ (PZ4) má rad vyvinutý s najprestížnejšími výrobcami OEM, ktorý je schopný vyhovieť všetkým potrebám prispôsobenia z hľadiska veľkosti, technológie a sezónnosti.
Medzníkom vo vývoji rady Pirelli bola P ZERO ™ (PZ4) vybraná ako originálne vybavenie pre najvýkonnejšie a najvýkonnejšie modely na trhu. Jeho asymetrický dezén zlepšuje brzdný výkon a zlepšuje ovládateľnosť. Vynikajúce vo vlhkých podmienkach so zvýšenou bezpečnosťou v potenciálnych situáciách aquaplaningu. Jeho nová nanokompozitná zmes zaisťuje maximálnu priľnavosť a stabilitu.

Štrukturálna integrita pneumatiky zlepšuje odozvu riadenia, ktorá je nevyhnutná pri športovej jazde, a tiež zaisťuje rovnomerné opotrebenie dezénu. Špeciálne drážky v tvare „S“ v oblasti behúňa zaisťujú nižšiu hladinu hluku v kabíne a zvyšujú komfort vodiča.

Letné pneumatiky Pirelli P Zero a ich výhody

  • Nová technológia
  • vyvinuté s výrobcami
  • maximálna priľnavosť
  • originálna výbava OEM

História značky Pirelli

V roku 1872 v Talianskom meste Miláno založil mladý inžinier Giovanni Battista Pirelli spoločnosť G.B. Pirelli & Co, spoločnosť na výrobu gumových predmetov. Najväčší úspech ale dosialhla firma výrobou elektrických priemyslových a telegrafných káblov. Hlavne výroba káblov vyniesla Pirelli obrovské zisky. Spoločnosť sa v roku 1886 zaoberala aj pokládkami káblov na morskom dne červeného mora, alebo aj k Baleárskym ostrovom. V roku 1892 postihla Taliansko ekonomická kríza a továrni sa už nedarilo tak ako pred tým. O dva roky neskôr bola založená divízia výroby pneumatík, ktorá bola v tom období na obrovskom vzostupe, čo sa ukázalo ako veľmi dobré riešenie. V prvom desaťročí 20. storočia továreň vyrábala pneumatiky pre prvé autá. V roku 1914 si Pirelli patentovala pneumatiku určenú pre asfaltový povrch. Veľký úspech zaznamenala Pirelli na pôde motoršportu, kde v roku 1925 zvíťazila s Alfou Romeo Gastone Brilli Peri v Grand Prix Italia. V roku 1932 zomrel riaditeľ a zakladateľ spoločnosti a vedenie prevzali jeho synovia. Pirelli naďalej vyrába káble a je úspešná pri motoršporte. Vo vojne, spadla spoločnosť do rúk nemcom a začali sa sústreďovať na vojenský materiál. Výroba sa po vojne v 50.tych rokoch vrátila do normálu a začala s koaxiálnymi káblami pre televízory a telefony, zároveň sa pneumatiky Pirelli stávajú dodávateľom pre závody Formula 1 kedy v rovnakom období vznikol dezén Cinturato Radial. Rada Cinturato sa vyznačovala vysokým komfortom a bezpečnosťou so špičkovými vlastnosťami. V 80.tych rokoch Pirelli preniká i do výroby motocyklových pneumatík.  Vďaka akvizícii s nemeckým Metzelerom vyrába pneumatiky pre cestovné moto. V ďalších rokoch vzniká rada Pirelli Zero, ktoré poskytujú špičkový výkon pre silné autá a zároveň beží výroba pre nákladné automobily.

Šírka225
Výška45
PriemerR17
SezónaLetné pneumatiky
Hmotnostný index94 (670kg)
Rýchlostný indexY
Druh pneumatikyŠtandardná
ZosílenieXL
Prilnavosť na mokrom povrchuA
Spotreba palivaC
Hlučnosť - typA
Hlučnosť pneumatiky69
KonštrukciaRadiální
Hmotnosť9.54
TypOsobné/SUV pneumatiky
EPREL595754
loader  Načítavam podobné produkty...

Novinky emailom

Chcete byť informovaný o novom tovare v našom sortimente, najnovších akciách a ponukách, ktoré pre vás pripravíme?
Prihláste sa k ich odberu e-mailom.

Facebook AutoObuv.sk pneumatiky