0918 227 808  (Po-Pia: 09:00 - 16:00)
Cena: od 77,12
Cena bez DPH: od 64,27 €
Cena poštovného s DPH 3 €
Dostupnosť: Skladom
Skladom u nás
Doručenie do 2 pracovných dní
77,12 €
Kód tovaru: ID12655063

Letné pneumatiky Nokian zLine - vysokovýkonná pneumatika ktorá nahrádza dezén Z G2. Športové pneumatiky zLine sú vďaka novej generácii zmesi behúňa vrstvenej štruktúre vyrobenej z nanotechnológii dezénu behúňa vyvinutého pre rýchlu jazdu. Pneu sú určené pre najnáročnejších vodičov. Okamžite reaguje na zatáčenie a tým spĺňa základnú požiadavku na bezpečnú prevádzku v extrémnych medziach. Nová inteligentná UHP silika od firmy Nokian zaisťuje nižšiu tvorbu tepla, čím sa pneu menej opotrebuje a predĺžuje životnosť a lepšiu priľnavosť na mokrom povrchu.Asymetrický dezén behúňa podporuje optimálne ovládanie. Polkruhové vrúbkovanie na stenách priečnych drážok pre vysoký komfort a dlhšiu životnosť. Pneumatika je vybavená DSI indikátorom (patent firmy Nokian) - čísla označujúce hĺbku dezénu, symbol kvapkania vody, špecifického rizika aquaplaningu.Pneumatiky doporučujeme aj pre tie najsilnejšie vozidlá typu Audi RS, BMW M, Mercedes AMG.

Letné pneumatiky Nokian zLine a ich výhody

  •     stabilná presná a nehlučná
  •     zachováva svoje vlastnosti presného riadenia i pri vysokých rýchlostiach
  •     vynikajúca bezpečnosť na mokrých cestách
  •     dlhšia životnosť ako u iných športových dezénov vďaka perfektne vyváženej zmesi
  •     indikátor bezpečnosti riadenia

Nokian je ideálna voľba v pomere kvalita/cena, s ktorou majú naši zákazníci výbornú skúsenosť. Prepadové drážky, umiestnené na vnútornej pätke plášťa eliminujú riziko aquaplaningu. Najnovšie inovácie, lamely Cross-Block prinášajú skvelú presnosť a priľnavosť bez ohľadu na mieru opotrebenia. Indikátor bezpečnosti Vás spoľahlivo upozorní na stav a bezpečné opotrebenie dezénu.

História značky Nokian


Spoločnosť Nokian Tyres bola založená v roku 1988. Korene spoločnosti siahajú až do roku 1898, kedy bol postavený Suomen Gummitehdas Oy, čiže fínsky závod na výrobu gumy. Výroba pneumatík pre osobné vozidlá sa začala v roku 1932 a prvé zimné pneumatiky na svete boli vyrobené v roku 1934 pod názvom Hakkapeliitta. Nokian vyrába aj pneumatiky a duše pre bicykle, ich produkciu začal v roku 1974 na východe Fínska. Nokian bol až do roku 1988 súčasťou Nokia Corporation, do ktorej patrí aj výroba mobilných telefónov Nokia. Medzi rokmi 1996-2000 Nokian zaznamenal zvýšený odbyt pneumatík. Postupne rozšíril kapacity pre výrobu pneu a zaviedol nové technológie. V nasledujúcom období sa pneumatiky Nokian začali presadzovať aj na zahraničných trhoch a dnes je to jeden z najkvalitnejších výrobcov pneumatík, ktorý neustále napreduje s najnovšími technológiami. Výrobné pneu centra firmy Nokian sa nachádzajú vo fínskej Nokii a v ruskom Vsevolozhsk. V týchto krajinách sa pneumatiky Nokian vyrábajú na základe zmluvnej produkcie: Indonézia, Čína, Slovensko, Španielsko, India a USA. Medzi hlavné trhy Nokian patria severské krajiny, kde vodiči kladú vysoké nároky na funkcionalitu pneumatík. Ide o oblasti so snehom, zalesnené územia s tvrdými a premenlivými poveternostnými podmienkami. V testovacom centre sú pneumatiky Nokian preverované od novembra až do mája. Kvalitné prístroje, namáhavé testy aj odborníci zaručujú, že sú pneumatiky Nokian otestované vo všetkých extrémnych situáciách.

Šírka225
Výška45
PriemerR17
SezónaLetné pneumatiky
Hmotnostný index94 (670kg)
Rýchlostný indexY
Druh pneumatikyStandardní
ZosílenieXL
Prilnavosť na mokrom povrchuA
Spotreba palivaC
Hlučnosť - typ2
Hlučnosť pneumatiky72
KonštrukciaRadiální
Hmotnosť9.68
TypOsobné/SUV pneumatiky
loader  Načítavam podobné produkty...

Novinky emailom

Chcete byť informovaný o novom tovare v našom sortimente, najnovších akciách a ponukách, ktoré pre vás pripravíme?
Prihláste sa k ich odberu e-mailom.

Facebook AutoObuv.sk pneumatiky