0918 227 808  (Po-Pia: 09:00-12:00, 13:00-16:00)

Zimné pneumatiky Nokian WR Snowproof 205/55 R16 91H

Cena: od 80,30
Cena bez DPH: od 66,92 €
Cena poštovného s DPH 3.5 €
Ľutujeme, tento produkt momentálne nie je možné objednať.
Kód tovaru: ID12756094

Zimné pneumatiky Nokian WR Snowproof sú poslednou novinkou Fínskeho výrobcu. Vývojovo a technologicky najnovší dezén je špeciálne vyvinutý pre stredoeurópskeho vodiča. Najvýznamnejšou vlastnosťou tejto zimnej pneumatiky je jej výnimočná bezpečnosť v zimných podmienkach, ktorá vodičom zaručuje bezstarostnú jazdu aj pri nečakaných snehových zrážkach a zmenách jazdných pruhov na roztopenom snehu.

Nokian WR Snowproof je nová prémiová zimná pneumatika vyvinutá tak, aby zabezpečovala bezstarostnú jazdu na stredoeurópskych zimných cestách, zaručuje vyspelú bezpečnosť pri každodenných jazdách vďaka vynikajúcej priľnavosti na čerstvom i roztopenom snehu a za dažďa. Nový koncept Alpine Sense Grip od spoločnosti Nokian Tyres zvláda všetky náročné situácie zimného počasia a zaručuje predvídateľné a vyvážené jazdné reakcie, nech šoférujete v mestskej premávke, na diaľnici alebo na horských cestách.

Nová zmes pneumatiky Alpine Grip bola vyvinutá tak, aby spoľahlivo fungovala vo všetkých zimných poveternostných podmienkach. Jedná sa o novú kombináciu zmesi, ktorá zvláda náročné a chladné zimné podmienky a zároveň zaisťuje vynikajúce výkony v miernejšom počasí, funguje teda v širokom rozpätí teplôt. Pneumatika Nokian WR Snowproof má veľmi nízky valivý odpor, ktorý sa premieta do nižšej spotreby paliva a tým aj do menšieho množstva emisií.

Nový koncept Alpine Sense Grip použitý u pneumatiky Nokian WR Snowproof zaisťuje kombináciu prvotriednej priľnavosti na snehu, roztopenom snehu, mokru a zároveň predvídateľné a vyvážené jazdné reakcie. Pri tejto ekologickej prémiovej pneumatike má každý dezénový blok a lamela svoju špecifickú úlohu a spoločne so zmesou gumy Alpine Grip tak zaručujú bezpečnú a pohodlnú jazdu. Pneumatika je ľahko a presne ovládateľná aj v prekvapivých jazdných situáciách.

"Zatáčanie na roztopenom snehu alebo prudké zmeny jazdného pruhu, napríklad pri vyhýbaní sa divokej zveri, predstavujú pre vodiča veľkú výzvu. V súlade s filozofiou vývoja našich produktov funguje nová pneumatika Nokian WR Snowproof ako bezpečnostný pás tým, že zvyšuje na maximum bezpečnosť v extrémnych podmienkach. Zostáva pod kontrolou a spoľahlivá aj na hraniciach priľnavosti. Náš koncept Alpine Sense Grip umožňuje tejto zimnej pneumatike uspôsobiť sa premenlivému počasiu a zaistiť priľnavosť a kontrolu nad riadením aj v najextrémnejších jazdných situáciách ešte predtým, než sú aktivované elektronické bezpečnostné systémy vozidla.

Zimné pneumatiky Nokian WR Snowproof a ich výhody

  • nástupca osvedčenej WR D4
  • vývojovo a technologicky novšia
  • špeciálna fínska zmes Alpin Grip
  • perfektne vyvážená
  • nízky valivý odpor

História značky Nokian


Spoločnosť Nokian Tyres bola založená v roku 1988. Korene spoločnosti siahajú až do roku 1898, kedy bol postavený Suomen Gummitehdas Oy, čiže fínsky závod na výrobu gumy. Výroba pneumatík pre osobné vozidlá sa začala v roku 1932 a prvézimné pneumatiky na svete boli vyrobené v roku 1934 pod názvom Hakkapeliitta. Nokian vyrába aj pneumatiky a duše pre bicykle, ich produkciu začal v roku 1974 na východe Fínska. Nokian bol až do roku 1988 súčasťou Nokia Corporation, do ktorej patrí aj výroba mobilných telefónov Nokia. Medzi rokmi 1996-2000 Nokian zaznamenal zvýšený odbyt pneumatík. Postupne rozšíril kapacity pre výrobu pneu a zaviedol nové technológie. V nasledujúcom období sa pneumatiky Nokian začali presadzovať aj na zahraničných trhoch a dnes je to jeden z najkvalitnejších výrobcov pneumatík, ktorý neustále napreduje s najnovšími technológiami. Výrobné pneu centra firmy Nokian sa nachádzajú vo fínskej Nokii a v ruskom Vsevolozhsk. V týchto krajinách sa pneumatiky Nokian vyrábajú na základe zmluvnej produkcie: Indonézia, Čína, Slovensko, Španielsko, India a USA. Medzi hlavné trhy Nokian patria severské krajiny, kde vodiči kladú vysoké nároky na funkcionalitu pneumatík. Ide o oblasti so snehom, zalesnené územia s tvrdými a premenlivými poveternostnými podmienkami. V testovacom centre sú pneumatiky Nokian preverované od novembra až do mája. Kvalitné prístroje, namáhavé testy aj odborníci zaručujú, že sú pneumatiky Nokianotestované vo všetkých extrémnych situáciách.

Technické parametre
Šírka205
Výška55
PriemerR16
SezónaZimné pneumatiky
Hmotnostný index91 (615kg)
Rýchlostný indexH
Druh pneumatikyŠtandardná
Prilnavosť na mokrom povrchuB
Spotreba palivaC
Hlučnosť - typA
Hlučnosť pneumatiky69
Hmotnosť8.09
TypOsobné/SUV pneumatiky
EPREL511117
EAN6419440380681
loader  Načítavam podobné produkty...

Novinky emailom

Chcete byť informovaný o novom tovare v našom sortimente, najnovších akciách a ponukách, ktoré pre vás pripravíme?
Prihláste sa k ich odberu e-mailom.

Facebook AutoObuv.sk pneumatiky