0918 227 808  (Po-Pia: 09:00-12:00 obed 13:00-16:00)

Letné pneumatiky Nokian PowerProof 235/45 R18 98Y XL

Cena: od 114,18
Cena bez DPH: od 95,15 €
Cena poštovného s DPH 3 €
Dostupnosť:Skladom
Skladom u nás
Doručenie do 2 pracovných dní
114,18 €
Kód tovaru: ID12747812

Letné pneumatiky Nokian Powerproof sú novinkou pre sezónu 2019. 

Extrémne stabilná ovládateľnosť a reakcie na pokyny riadenia zaisťujú bezstarostnosť pri zmenách smeru jazdy vo vysokých rýchlostiach a prudkom brzdení. Nokian Powerproof je vynikajúcim príkladom novej generácie letných pneumatík Nokian Tyres pre stredoeurópsky trh. Dezén patrí do najvyššej kategórie pneumatík pre osobné vozidlá ultra high performance s rýchlostnými indexami W (270km/h) a Y (300km/h). Koncept dvojitej bezpečnostnej zóny umožňuje, že kontaktná plocha pneumatiky Nokian Powerproof zostáva optimálna ako v daždi tak aj na cestách rozpálených slnkom a horúcim počasím. 

K testovaniu tohto prémiového produktu prispel svojimi odbornými znalosťami aj majster sveta vo formule 1 Mika Häkkinen. Silná stavba pneumatiky zaručuje maximálnu odolnosť. Dezén získal ocenenie výkonnostnou značkou "Tire Performance Mark" od nezávislej skúšobnej organizácie TUV SUD. Vývoj pneumatiky prebiehal po dobu štyroch rokov. Špeciálnu pozornosť venovali vývojári  na presnú ovládateľnosť pri vysokých rýchlostiach a bezpečnosť s optimálnou kontaktnou plochou na vozovke. Široké a leštené hlavné drážky na rýchly odvod vody zvyšuje bezpečnosť v daždi. Zmes siliky Dynamic Grip zodpovedá za maximálnu priľnavosť. Okrem rozsiahlych laboratórnych testov prebiehali skúšky v Nemecku, Čechách, Španielsku, Portugalsku a Fínsku. Odolnosť bola vylepšená na základe prísneho testovacieho programu pod horúcim slnkom v Španielsku, v Nemecku testovali vysokorýchlostnú trať. Nová silika Clinch a drážky s tichým efektom zvyšujú komfort a palivovú účinnosť.Pneumatiky majú aj výbornú funkciu indikátora opotrebenia DSI - Driving Safety Indicator. V okamžiku ak je dezén menší ako 4mm, zobrazí sa symbol kvapky.

Výhody letných pneumatík Nokian Powerproof

  • nová generácia pneumatík
  • špeciálna silika
  • dlhodobý vývoj a testy
  • leštené drážky
  • tichá a rýchly odvod vody
História značky Nokian


Spoločnosť Nokian Tyres bola založená v roku 1988. Korene spoločnosti siahajú až do roku 1898, kedy bol postavený Suomen Gummitehdas Oy, čiže fínsky závod na výrobu gumy. Výroba pneumatík pre osobné vozidlá sa začala v roku 1932 a prvézimné pneumatiky na svete boli vyrobené v roku 1934 pod názvom Hakkapeliitta. Nokian vyrába aj pneumatiky a duše pre bicykle, ich produkciu začal v roku 1974 na východe Fínska. Nokian bol až do roku 1988 súčasťou Nokia Corporation, do ktorej patrí aj výroba mobilných telefónov Nokia. Medzi rokmi 1996-2000 Nokian zaznamenal zvýšený odbyt pneumatík. Postupne rozšíril kapacity pre výrobu pneu a zaviedol nové technológie. V nasledujúcom období sa pneumatiky Nokian začali presadzovať aj na zahraničných trhoch a dnes je to jeden z najkvalitnejších výrobcov pneumatík, ktorý neustále napreduje s najnovšími technológiami. Výrobné pneu centra firmy Nokian sa nachádzajú vo fínskej Nokii a v ruskom Vsevolozhsk. V týchto krajinách sa pneumatiky Nokian vyrábajú na základe zmluvnej produkcie: Indonézia, Čína, Slovensko, Španielsko, India a USA. Medzi hlavné trhy Nokian patria severské krajiny, kde vodiči kladú vysoké nároky na funkcionalitu pneumatík. Ide o oblasti so snehom, zalesnené územia s tvrdými a premenlivými poveternostnými podmienkami. V testovacom centre sú pneumatiky Nokian preverované od novembra až do mája. Kvalitné prístroje, namáhavé testy aj odborníci zaručujú, že sú pneumatiky Nokian otestované vo všetkých extrémnych situáciách.

Šírka235
Výška45
PriemerR18
SezónaLetné pneumatiky
Hmotnostný index98 (750kg)
Rýchlostný indexY
Druh pneumatikyStandardní
ZosílenieXL
Prilnavosť na mokrom povrchuA
Spotreba palivaC
Hlučnosť - typ2
Hlučnosť pneumatiky72
KonštrukciaRadiální
Hmotnosť11.25
TypOsobné/SUV pneumatiky
loader  Načítavam podobné produkty...

Novinky emailom

Chcete byť informovaný o novom tovare v našom sortimente, najnovších akciách a ponukách, ktoré pre vás pripravíme?
Prihláste sa k ich odberu e-mailom.

Facebook AutoObuv.sk pneumatiky