0918 227 808  (Po-Pia: 09:00 - 16:00)
Cena: od 65,75
Cena bez DPH: od 54,79 €
Cena poštovného s DPH 3 €
Dostupnosť: Externý sklad
Externý sklad
Doručenie do 10 pracovných dní
65,75 €
Kód tovaru: ID12655018

Letné pneumatiky Nokian Line všetky pneu v dezénoch Nokian H a V.Majstrovsky zvláda rýchle zmeny stavu cesty v letnom období. Najnovšie inovácie Lamely Cross-Blocka prepadové drážky umožňujú pneumatike Line presné zatáčanie a poskytujú vynikajúcu priľnavosť a to aj v prípade kedy sú cesty šmykľavé v dôsledku dažďa. V blízkosti vonkajšej pätky plášťa sa lamely Cross podieľajú spolu s pevnejším rebrom na zabezpečení stability riadenia. Silné stredové rebro zosilňuje stredovu časť zatiaľ čo bola oveľa silnejšia gumová zmes zdvihnutá pod povrchom. Tým sa zabezpečuje bezpečné riadenie aj pri vysokých rýchlostiach a v extrémnych situáciách. Inteligentná silika od firmy Nokian bola vyvinutá špeciálne pre vyššie rýchlosti. Gumová zmes predstavuje najnovší technologický vývoj: Pracuje príkladným spôsobom v širokom rozsahu teplôt a maximálne zvyšuje priľnavosť na mokrom povrchu. Zároveň znižuje tvorbu tepla počas jazdy a tým zlepšuje odolnosť voči opotrebovaniu. DSI indikátor - čísla označujúce hĺbku dezénu a symbol kvapkania vody špecifického rizika aquaplaningu.

Letné pneumatiky Nokian Line a ich výhody

  • presná a stabilná v podmienkach rýchlo sa meniaceho počasia
  • jedinečná priľnavosť a bezpečnosť na mokrých vozovkách
  • komfort a úspora paliva
  • dlhšia životnosť
  • indikátor bezpečnosti riadenia

Behúň pneumatiky je rozdelený na vnútornú a vonkajšiu časť, čo vo svojom dôsledku zvyšuje komfort a bezpečnosť v zákrutách. Vďaka širším blokom dezénu na vnútornej pätke je pneumatika pevnejšia a silné stredové rebro zosiluje stred pneumatiky. Toto zosílenie len zvýrazňuje pocit presného riadenia. Nová zmes od Nokian je ohľaduplná k životnému prostrediu, je vyvinutá pre vyššiu rýchlosť, znižuje tvorbu tepla a vďaka tomu má dlhšiu životnosť. Keď už máte pocit, že sa blíži kúpa nových pneumatík, motoristi ocenia indikátor bezpečnosti DSI, ktorý Vám napovie v akom stave je dezén. Indikátor je umiestnený tak aby bol viditeľný aj keď sú pneumatiky na aute.

História značky Nokian


Spoločnosť Nokian Tyres bola založená v roku 1988. Korene spoločnosti siahajú až do roku 1898, kedy bol postavený Suomen Gummitehdas Oy, čiže fínsky závod na výrobu gumy. Výroba pneumatík pre osobné vozidlá sa začala v roku 1932 a prvé zimné pneumatiky na svete boli vyrobené v roku 1934 pod názvom Hakkapeliitta. Nokian vyrába aj pneumatiky a duše pre bicykle, ich produkciu začal v roku 1974 na východe Fínska. Nokian bol až do roku 1988 súčasťou Nokia Corporation, do ktorej patrí aj výroba mobilných telefónov Nokia. Medzi rokmi 1996-2000 Nokian zaznamenal zvýšený odbyt pneumatík. Postupne rozšíril kapacity pre výrobu pneu a zaviedol nové technológie. V nasledujúcom období sa pneumatiky Nokian začali presadzovať aj na zahraničných trhoch a dnes je to jeden z najkvalitnejších výrobcov pneumatík, ktorý neustále napreduje s najnovšími technológiami. Výrobné pneu centra firmy Nokian sa nachádzajú vo fínskej Nokii a v ruskom Vsevolozhsk. V týchto krajinách sa pneumatiky Nokian vyrábajú na základe zmluvnej produkcie: Indonézia, Čína, Slovensko, Španielsko, India a USA. Medzi hlavné trhy Nokian patria severské krajiny, kde vodiči kladú vysoké nároky na funkcionalitu pneumatík. Ide o oblasti so snehom, zalesnené územia s tvrdými a premenlivými poveternostnými podmienkami. V testovacom centre sú pneumatiky Nokian preverované od novembra až do mája. Kvalitné prístroje, namáhavé testy aj odborníci zaručujú, že sú pneumatiky Nokian otestované vo všetkých extrémnych situáciách.

Šírka205
Výška60
PriemerR15
SezónaLetné pneumatiky
Hmotnostný index91 (615kg)
Rýchlostný indexV
Druh pneumatikyStandardní
Prilnavosť na mokrom povrchuB
Spotreba palivaC
Hlučnosť - typ2
Hlučnosť pneumatiky71
KonštrukciaRadiální
Hmotnosť8.08
TypOsobné/SUV pneumatiky
loader  Načítavam podobné produkty...

Novinky emailom

Chcete byť informovaný o novom tovare v našom sortimente, najnovších akciách a ponukách, ktoré pre vás pripravíme?
Prihláste sa k ich odberu e-mailom.

Facebook AutoObuv.sk pneumatiky