0918 227 808  (Po-Pia: 09:00-12:00 obed 13:00-16:00)

Zimné pneumatiky Firestone Winterhawk 4 195/65 R15 95T XL 3PMSF ..

Cena: od 57,90
Cena bez DPH: od 48,25 €
Cena poštovného s DPH 3 €
Dostupnosť:Skladom: 1ks
Skladom u nás
Rok výroby (DOT): 2021
Doručenie do 1 - 2 pracovných dní
57,90 €
Kód tovaru: ID12770781

Zimné pneumatiky Firestone Winterhawk 4 sú novinkou sezóny 2020/2021. Nová generácia Winterhawk poskytuje optimálnu kontrolu a ovládateľnosť v chladných a nepredvídateľných podmienkach. Dezén je navrhnutý tak, aby bola jazda efektívna a bezpečná. Jedinečné lamely, drážky a hranaté tvary zaisťujú trakciu na snehu, zatiaľ čo inovatívna zmes pomáha pneumatike zastaviť na mokrej vozovke o 4% rýchlejšie ako predchodca. Pred tým, ako sa spoločnosť rozhodla navrhnúť vlajkový model tejto dcérskej spoločnosti Bridgestone, uskutočnila anketu medzi viac ako 20 tisíc európskymi motoristami, ktorí boli dotazovaní o problémoch s jazdou, potrebami zimnej pneumatiky a čo by zodpovedalo ich spokojnosti. Na základe toho vytvorili symetriu a optimalizovaný dezén, zvýšili počet drážok v oblasti ramien a zlepšili trakciu s prítlakom na vozovku a brzdenie. Testy prevedené v testovacom stredisku Arctic Falls vo Švédsku ukázali, že trakcia, ktorú poskytuje Winterhawk 4 prekračuje vsledky predch. modelu o 7%.  Inovatívna zmes a dezén pomáhajú pneumatike zastaviť na mokrej vozovke o 4% rýchlejšie ako jej predchodca a má lepšiu palivovú úspornosť.

Zimné pneumatiky Firestone Winterhawk 4 a ich výhody

  • vylepšený dezén oproti predchodcovi
  • kratšia brzdná dráha
  • trakcia na snehu
  • špičkové vlastnosti
  • vývojari Bridgestone

História značky Firestone

Na začiatku 20. storočia Harvey S. Firestone spustil výrobu pneu v americkom meste Akron, v štáte Ohio. Začínal s 12 zamestnancami, ale jeho dôvera v budúcnosť automobilky sa vyplatia. V roku 1911 sa prvýkrát koná závod Indianapolis 500. Prvé auto v cieli absolvovalo preteky na pneu Firestone a víťazná séria tejto značky v závode pokračovala ďalších 40 rokov. Strategickým obchodnýmťahom Firestone bolo nadviazanie spolupráce s Fordom. Firma Firestone vďaka vozom Ford, pre ktoré dodávala pneumatiky, úplne ovláda americký trh s pneumatikami. Dnes sú pneumatiky Firestone jedným zo symbolov Ameriky.

Pneu Firestone a Bridgestone
Dôležité obdobie v histórii pneu Firestone bol koniec 80 tych rokov minulého storočia. Spoločnosť Firestone saspojila s japonským výrobcom pneu Bridgestone Tire Company, aby mohla lepšie prijímať výzvy globálneho trhu s pneumatikami. O význame spojenia svedčí fakt, že šlo o najväčšiu japonskú investíciu, ktorá bola kedy v USA realizovaná. Spojenie Firestone a Bridgestone prinieslo na trh úplne nové modely pneumatík, zmenila ich prezentácia značky a obchodné akvizície Firestone sa rozšírili do ďalších častí sveta.

Technické parametre
Šírka195
Výška65
PriemerR15
SezónaZimné pneumatiky
Hmotnostný index95 (690kg)
Rýchlostný indexT
Druh pneumatikyŠtandardná
ZosílenieXL
Prilnavosť na mokrom povrchuB
Spotreba palivaD
Hlučnosť - typB
Hlučnosť pneumatiky71
KonštrukciaRadiální
Hmotnosť7.90
TypOsobné/SUV pneumatiky
EPREL383058
Rok výroby2021
loader  Načítavam podobné produkty...

Novinky emailom

Chcete byť informovaný o novom tovare v našom sortimente, najnovších akciách a ponukách, ktoré pre vás pripravíme?
Prihláste sa k ich odberu e-mailom.

Facebook AutoObuv.sk pneumatiky