0918 227 808  (Po-Pia: 09:00-12:00 obed 13:00-16:00)

Zimné pneumatiky Firestone Winterhawk 4 195/65 R15 91T 3PMSF ..

Cena: od 50,84
Cena bez DPH: od 42,37 €
Cena poštovného s DPH 3 €
Dostupnosť:Skladom
Skladom u nás
Rok výroby (DOT): 2021
Doručenie do 1 - 2 pracovných dní
50,84 €
Skladom v EU
Doručenie do 4 pracovných dní
64,13 €
Kód tovaru: ID12770780

Zimné pneumatiky Firestone Winterhawk 4 sú novinkou sezóny 2020/2021. Nová generácia Winterhawk poskytuje optimálnu kontrolu a ovládateľnosť v chladných a nepredvídateľných podmienkach. Dezén je navrhnutý tak, aby bola jazda efektívna a bezpečná. Jedinečné lamely, drážky a hranaté tvary zaisťujú trakciu na snehu, zatiaľ čo inovatívna zmes pomáha pneumatike zastaviť na mokrej vozovke o 4% rýchlejšie ako predchodca. Pred tým, ako sa spoločnosť rozhodla navrhnúť vlajkový model tejto dcérskej spoločnosti Bridgestone, uskutočnila anketu medzi viac ako 20 tisíc európskymi motoristami, ktorí boli dotazovaní o problémoch s jazdou, potrebami zimnej pneumatiky a čo by zodpovedalo ich spokojnosti. Na základe toho vytvorili symetriu a optimalizovaný dezén, zvýšili počet drážok v oblasti ramien a zlepšili trakciu s prítlakom na vozovku a brzdenie. Testy prevedené v testovacom stredisku Arctic Falls vo Švédsku ukázali, že trakcia, ktorú poskytuje Winterhawk 4 prekračuje vsledky predch. modelu o 7%.  Inovatívna zmes a dezén pomáhajú pneumatike zastaviť na mokrej vozovke o 4% rýchlejšie ako jej predchodca a má lepšiu palivovú úspornosť.

Zimné pneumatiky Firestone Winterhawk 4 a ich výhody

  • vylepšený dezén oproti predchodcovi
  • kratšia brzdná dráha
  • trakcia na snehu
  • špičkové vlastnosti
  • vývojari Bridgestone

História značky Firestone

Na začiatku 20. storočia Harvey S. Firestone spustil výrobu pneu v americkom meste Akron, v štáte Ohio. Začínal s 12 zamestnancami, ale jeho dôvera v budúcnosť automobilky sa vyplatia. V roku 1911 sa prvýkrát koná závod Indianapolis 500. Prvé auto v cieli absolvovalo preteky na pneu Firestone a víťazná séria tejto značky v závode pokračovala ďalších 40 rokov. Strategickým obchodnýmťahom Firestone bolo nadviazanie spolupráce s Fordom. Firma Firestone vďaka vozom Ford, pre ktoré dodávala pneumatiky, úplne ovláda americký trh s pneumatikami. Dnes sú pneumatiky Firestone jedným zo symbolov Ameriky.

Pneu Firestone a Bridgestone
Dôležité obdobie v histórii pneu Firestone bol koniec 80 tych rokov minulého storočia. Spoločnosť Firestone saspojila s japonským výrobcom pneu Bridgestone Tire Company, aby mohla lepšie prijímať výzvy globálneho trhu s pneumatikami. O význame spojenia svedčí fakt, že šlo o najväčšiu japonskú investíciu, ktorá bola kedy v USA realizovaná. Spojenie Firestone a Bridgestone prinieslo na trh úplne nové modely pneumatík, zmenila ich prezentácia značky a obchodné akvizície Firestone sa rozšírili do ďalších častí sveta.

Technické parametre
Šírka195
Výška65
PriemerR15
SezónaZimné pneumatiky
Hmotnostný index91 (615kg)
Rýchlostný indexT
Druh pneumatikyŠtandardná
Prilnavosť na mokrom povrchuB
Spotreba palivaD
Hlučnosť - typB
Hlučnosť pneumatiky71
KonštrukciaRadiální
Hmotnosť7.90
TypOsobné/SUV pneumatiky
EPREL383070
Rok výroby2021
loader  Načítavam podobné produkty...

Novinky emailom

Chcete byť informovaný o novom tovare v našom sortimente, najnovších akciách a ponukách, ktoré pre vás pripravíme?
Prihláste sa k ich odberu e-mailom.

Facebook AutoObuv.sk pneumatiky